Amaç Türkiye’yi Venezuela yapmak

Seçimde hukuki süreç devam etmesine rağmen, ABD ve Avrupa’dan peşi sıra gelen, “sonuçları tanıyın” çağrıları Türkiye’yi kaotik ortama sürükleme çabası olarak nitelendirildi. Uzmanlar, Batı ve FETÖ’nün, İstanbul’da yönetimin CHP’de olup olmadığıyla ilgilenmediğini, asıl dertlerinin Gezi benzeri bir sokak hareketi olduğuna dikkati çektiler.

Hüsrana uğrayan Batı intikam alıyor

Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi Derneği (USTAD) Başkanı Ahmet Akgül, Batı’nın geçmişteki başarısızlıklarının intikamını almaya çalıştığını belirterek, “Gezi provokasyonunda, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde emellerine ulaşmayan ABD ve Avrupa, son seçim üzerinden harekete geçmiş durumda. Amaçları kaotik bir ortam meydana getirerek, Venezuela’da yapmak istediklerinin aynısını ülkemizde yapmak. Çok dikkatli olmamız gerekiyor” dedi.

 

 

Batı’nın derdinin İstanbul’u kimin yöneteceği olmadığını kaydeden Akgül, şöyle devam etti: “Daha önce AK Parti’nin seçim zaferlerini görmezden gelen ve CHP’nin itirazlarını önemsemeyen Batı, AK Parti’nin itirazlarını ise sonuçları kabullenmemek olarak gösteriyor. Kışkırtıcı açıklamalar yaparak, halkı sokağa dökmek istiyorlar. Batı’nın esas planı Türkiye üzerindeki eski vesayetine devam etmek. Sağduyulu olmak şart.”